Klientų aptarnavimas +370 5 214 2939

Krepšelis

Jūsų krepšelis tuščias

Grįžti

Tel. nr. (pr-pn 10:00-18:30)  +370 5 214 2939
Elektroninio pašto adresas   aptarnavimas@novastar.lt
Privalomas laukas

2023 m. balandžio 13 d., ketvirtadienis

Kas yra VPN ir kokia jo nauda?

VPN pravartus, kai nori saugiai jungtis prie viešo Wi-Fi tinklo. Viešas tinklas yra ta vieta, kurioje gali lengvai veikti įsilaužėliai, norėdami pasisavinti paskyrų slaptažodžius, kreditinių kortelių duomenis bei kitą konfidencialią informaciją.

Interneto ryšys nėra saugus. Interneto paslaugų tiekėjai naršymo duomenis parduoda prekybinininkams, vyriausybės šnipinėja, o nusikaltėliai vagia pinigus ar tapatybes. Norint susigrąžinti saugų ir privatų naršymą, į pagalbą skuba VPN – virtualus privatus tinklas. Jį įjungus, galima gauti daug pridėtinės naudos, pavyzdžiui, net pigesnius viešbučius. Apie tai ir dar daugiau skaityki žemiau.

Remiantis lietuvių įkurtos įmonės „NordVPN“ informacija, jų sukurtas VPN paslepia vartotojo tinklo protokolo – IP – adresą ir interneto srautą nukreipia šifruotu ryšiu į privatų VPN serverį. Taip paslaugų tiekėjai mato, kad žmogus yra prisijungęs prie interneto, tačiau slapta informacija jiems nematoma ir jie negali ja pasinaudoti.

VPN pravartus, kai:

  • Nori saugiai jungtis prie viešo Wi-Fi tinklo. Viešas tinklas yra ta vieta, kurioje gali lengvai veikti įsilaužėliai, norėdami pasisavinti paskyrų slaptažodžius, kreditinių kortelių duomenis bei kitą konfidencialią informaciją.
  • Nori sutaupyti pinigų, apsiperkant internetu. Kai kuriose svetainėse klientams iš skirtingų šalių siūlomos skirtingos kainos. Su VPN pakeitus vietovę, galima sutaupyti. Pavyzdžiui, keliaujant į Japoniją, pravartu sulyginti kainas, VPN paskyroje nusistačius Japonijos vietovę. Mat vietiniams gyventojams Booking.com paskyroje viešbučiai būna maždaug perpus pigesni
  • Nori blokuoti reklamas ir slapukų (angl. cookies) sekimą. Su NordVPN turima Threat Protection funkcija gyvenimas be erzinančių reklamų ir duomenų sekimo yra įmanomas.
  • Nori apsipirkti ten ir matyti tai, kas Lietuvoje nepasiekiama. Pavyzdžiui, naudotis svetainėmis, kurios mūsų šalyje nepasiekiamos.
  • Nori užtikrinti savo duomenų privatumą. Su VPN galima paslėpti savo naršymo istoriją nuo interneto paslaugų tiekėjo ir apsaugoti duomenis nuo reklamuotojų. Tam „NordVPN“ naudoja aukščiausios kokybės AES-256 šifravimą.
  • Vienu metu nori apsaugoti ne vieną įrenginį. Įsigijus vieną paskyrą, su ja apsaugosi iki 6 įrenginiu.
  • Išvykęs į užsienį, nori naršyti tarsi namuose. Išvykus atostogų ar verslo reikalais gali būti sunku pasiekti įprastai naudojamas svetaines ir paslaugas. Jungiantis iš neįprastos vietos, internetinės banko svetainės gali neleisti prisijungti, o socialiniai tinklai priversti atlikti išsamias saugumo priemones kiekvieną kartą prisijungus. Naudojant VPN paslaugas, šių rūpesčių nekils.
  • Išvykęs į užsienį, nori išvengti cenzūros. Yra valstybių, tokių kaip, pavyzdžiui, Kinija, kurios cenzūruoja vietinių paieškas ir priėjimą prie kai kurių interneto svetainių ar socialinių tinklų. Keliaujant tokiose valstybėse su VPN, ribojimai nebeaktualūs.
  • Nori gauti įspėjimą, jei Tavo duomenys pateko į neleistinas rankas. Net puikiai rūpinantis savo saugumu elektroninėje erdvėje, duomenų nutekinimas yra reali grėsmė. Konfidenciali informacija gali patekti į tamsųjį internetą ir sukelti tapatybės vagystę. Dėl to „NordVPN“ turi funkciją, kuri užtikrina nuolatinį tamsiojo interneto skenavimą ir praneša apie bet kokius atskleistus asmeninius duomenis.

Kuo skiriasi VPN ir antivirusinės programos? VPN, kaip ir antivirusinės programos, apsaugo vartotoją nuo interneto grėsmių. VPN apsaugo interneto ryšį ir blokuoja visus pavojus jame, o antivirusinė sistema apsaugo patį įrenginį. 


Ar galima VPN naudoti kartu su antivirusine programa? Antivirusinės programos naudojimas kartu su VPN gali būti geriausias pasirinkimas, nes vienu metu galima apsaugoti ir savo įrenginį, ir interneto ryšį.


Ar VPN naudojimas yra leistinas visose valstybėse? Nors VPN paslauga turi daug vartotojui apčiuopiamų ir neapčiuopiamų naudų, leidžiančių netgi sutaupyti, VPN yra legalus daugelyje šalių, Lietuvoje taip pat. Vis dėlto, kai kuriose valstybėse, pavyzdžiui, Kinijoje, Irane ir Rusijoje, dėl tų šalių valdžios sprendimų, VPN naudojimas reguliuojamas arba draudžiamas.


Ar VPN sumažina interneto greitį? Kadangi interneto srautas VPN serveryje, prieš nukreipiant jį į paskirties vietą, yra užšifruojamas, tai turi įtakos interneto greičiui. Visgi ryšys sulėtėja tiek nedaug, kad tai nedaro beveik jokios pastebimo įtakos. O būna ir taip, kad naudojant VPN bendroji interneto sparta net padidėja.


Kaip sužinoti, kad kas nors naudoja VPN? Vartotojo srautą VPN nukreipia į vieną VPN serverio, prie kurio vartotojas prisijungęs, IP adresą. Jei vartotojas nenaudoja VPN, aiškiai matyti, kad srautas nukreipiamas į skirtingus IP adresus, priklausomai nuo skirtingų tinklalapių, kuriuose jis lankosi. VPN priskirtas IP adresas taip pat skirsis nuo tikrojo IP adreso, kurį galima patikrinti pagal žinomus VPN IP adresus ir tiekėjo pavadinimą. Tačiau šį faktą galima nuslėpti naudojant užmaskuotų serverių funkciją, kuri paslepia VPN metaduomenis. Tokiu atveju niekas negalės nustatyti, kad naudojamasi VPN.


Ar Wi-Fi gali blokuoti VPN? Nors dauguma viešųjų Wi-Fi prieigos taškų nėra tokie pažangūs, kai kurie interneto paslaugų teikėjai gali užblokuoti šį IP adresą. Bet tai galima greitai ištaisyti: „NordVPN“ turi tūkstančius serverių, todėl geriausias problemos sprendimo būdas – pasirinkti kitą serverį.