Darbo laikas I-V 10:00-18:30 +370 5 214 2939

Krepšelis

Jūsų krepšelis tuščias

Grįžti

Tel. nr. (pr-pn 10:00-18:30)  +370 5 214 2939
Elektroninio pašto adresas   aptarnavimas@novastar.lt
Privalomas laukas

2024 m. gegužės 7 d., antradienis

Geriausios skalbimo mašinos: Kaip išsirinkti?

Pristatome Novastar.lt geriausių skalbimo mašinų gidą, kuris padės įsivertinti, kaip išsirinkti skalbimo mašiną bei kokios skirtingų tipų skalbimo mašinos šiuo metu yra populiariausios.


Kokią skalbimo mašiną pirkti? Vertinimo kriterijai

Prieš perkant skalbimo mašiną, rekomenduojama žinoti pagrindinius kriterijus, pagal kuriuos jos skirstomos. Taip galima išsirinkti sau tinkamiausią prietaisą.

Talpa

Skalbimo mašinos talpa matuojama kilogramais (kg) skalbinių, kuriuos ji gali išskalbti per vieną skalbimo ciklą. Įprasta talpa svyruoja nuo 4 kg iki 13 kg. Taigi, jei skalbiate didelį kiekį skalbinių (pavyzdžiui, kelių šeimos narių) – verčiau rinktis didesnės talpos skalbimo mašiną.

Skalbimo mašinos tipas

Yra du pagrindiniai skalbimo mašinų tipai: pakraunamos iš viršaus ir pakraunamos iš priekio.

Iš viršaus pakraunamose skalbyklėse durelės atidaromos iš viršaus. Šio tipo skalbykles lengviau pakrauti ir iškrauti, pridėti pamirštus skalbinius ciklo viduryje. Įprastai jos yra pigesnės, nors neretai suvartoja daugiau elektros energijos, vandens bei yra mažesnės talpos. Dėl savo siaurumo jos puikiai tinka turintiems nedaug vietos namuose ar vonios kambaryje, bei norintiems, kad skalbyklė užimtų kuo mažiau erdvės.

Iš priekio pakraunamose skalbyklėse durelės atidaromos iš priekio. Šio tipo skalbyklės paprastai sunaudoja mažiau elektros energijos ir vandens, yra didesnės talpos bei švelniau skalbia drabužius. Tačiau pradinė kaina šio tipo skalbyklių yra didesnė, jas gali būti sudėtingiau pakrauti ir iškrauti turintiems judėjimo problemų. Taip pat prasidėjus ciklui dažniausiai į jas negalima pridėti pamirštų skalbinių.

Be šių pagrindinių tipų, yra ir specializuotų skalbyklių variantų. Pavyzdžiui, Novastar.lt gali pasiūlyti integruotas skalbykles-džiovykles. Šio tipo įrenginiai tinkamiausi tiems, kurie skalbia ir džiovina didelį kiekį rūbų, o taip pat turi pakankamai erdvės sukomplektuoti du įrenginius (horizontaliai arba vertikaliai).

Džiovinimo funkcija

Skalbyklėse, turinčiose džiovinimo funkciją, dažnai būna keli džiovinimo lygio nustatymai, skirti įvairių tipų audiniams bei audinių džiovinimo poreikiams. Pirkdami atkreipkite dėmesį, jog ne visos skalbyklės turi džiovinimo funkciją.

Programos ir ypatingos funkcijos

Skalbimo mašinose yra skirtingos skalbimo programos, pritaikytos įvairių tipų audiniams – nuo medvilnės ar vilnos iki šilko ir kt.

Specialios funkcijos įprastai būna naujesniuose skalbimo mašinų modeliuose. Pavyzdžiui, apsauga nuo vaikų užtikrina, kad skalbyklės nustatymų nebūtų galima pakeisti arba atidaryti durelių jos veikimo metu. Apsauga nuo perpildymo apsaugo skalbyklę nuo per didelio rūbų kiekio, kuris gali sukelti prietaiso veikimo sutrikimus. Atidėtas paleidimas leidžia nustatyti vėlesnį laiką, kada skalbyklė automatiškai įsijungtų.

Skalbimo programos pabaigos pasirinkimas leidžia nustatyti, kuriuo ciklo metu skalbyklė baigtų skalbimą.

„Wi-Fi“ funkcija leidžia patogiai valdyti skalbyklę, stebėti ciklo eigą ir gauti pranešimus apie ciklo pabaigą arba iškilusias problemas naudojant išmanųjį telefoną ar planšetę.

Automatinio dozavimo funkcija automatiškai paskirsto reikiamą skalbiklio, audinių minkštiklio ar kito skalbimo produkto kiekį, optimizuodama našumą ir sumažindama atliekų kiekį.

Kai kurios skalbyklės turi ir apšvietimo funkciją, kuri apšviečia būgną pakrovimo bei iškrovimo metu.

Lyginimas garais pasitelkia garus rūbų raukšlių išlyginimui skalbimo ciklo metu, todėl po skalbimo sumažėja rūbų lyginimo poreikis. Raukšlių mažinimas, panašiai kaip lyginimo garais funkcija, išlygina drabužių raukšles, tačiau ši funkcija, siekdama raukšlių mažinimo poveikio, reguliuoja sukimo ciklą arba naudoja garus paskutiniuose skalbimo etapuose.

Galimybė įdėti papildomų skalbinių leidžia įdėti pamirštus skalbinius skalbimo ciklo metu.

Atsiliepimai

Klientų atsiliepimai apie tam tikras skalbykles leidžia geriau įsivertinti jų realų veikimą, patikimumą, patirtį naudojant. Renkantis skalbyklę, visuomet pravartu pasiskaityti atsiliepimus, esančius pardavėjo ar gamintojo svetainėse. Taip pat kviečiame kreiptis į Novastar.lt konsultantus, kurie pasidalys klientų atsiliepimais apie sudominusius skalbyklių modelius bei atsakys į visus rūpimus klausimus.

Energijos vartojimo lygis

Energijos vartojimo lygis žymimas ES energijos vartojimo efektyvumo etikete, kurioje apibrėžiamas energijos ir vandens suvartojimo lygis. Skalbimo mašinos skirstomos pagal efektyvumo klases nuo A iki G (A yra mažiausiai energijos suvartojanti, o G – daugiausiai). Sąnaudos apskaičiuojamos pagal energijos suvartojimą už vieną ir už 100 ciklų. Novastar.lt asortimente yra visų efektyvumo klasių skalbimo mašinų. Verta atminti, kad nors labiausiai energiją taupančios yra A klasės skalbyklės, B ir C klasės skalbyklės taip pat priskiriamos aukštai efektyvumo klasei.

Triukšmo lygis

Skalbimo mašinų triukšmo lygis matuojamas decibelais (dB), o gręžimo ciklui yra įvestos A-D triukšmo klasės (A – tyliausiai veikianti, D – garsiausiai). Be to, kai kurios skalbyklės turi specialias triukšmo mažinimo funkcijas. Mažesnis skalbimo mašinos triukšmo lygis padeda užtikrinti tylesnę namų aplinką, o tai gali būti aktualu auginant mažus vaikus ar esant nepakankamai garso izoliacijai namuose.

Kaina

Skalbimo mašinų kainos skiriasi priklausomai nuo prekės ženklo, našumo, efektyvumo, papildomų funkcijų. Investuojant į brangesnius modelius galima tikėtis pažangesnių veikimo technologijų, mažesnio energijos suvartojimo lygio bei geresnės gaminio kokybės.


Geriausios skalbimo mašinos

Iš priekio pakraunamos skalbimo mašinos dažnai išsiskiria didesne talpa, energijos vartojimo efektyvumu ir švelnesniu skalbimu.

Vienos geriausiai vertinamų yra Electrolux skalbyklės, žinomos dėl elegantiško dizaino ir pažangių technologijų, tokių kaip „SoftPlus“ sistema, iš anksto sugerianti ir paskirstanti skalbinius per būgną.

LG skalbyklės, pavyzdžiui, TurboWash (F2WR708S3W.ABWQPMR) ir V500 (F4WR510SBW.ABWQWMR) modeliai, garsėja išskirtiniu skalbimo našumu, pažangiomis funkcijomis. Daugelyje „LG“ skalbyklių įdiegta „DirectDrive” sistema, užtikrinanti tylų veikimą ir didesnį patvarumą.

AEG skalbyklės, įskaitant tokius modelių serijas, kaip 8000 serija (LFR83844VE) ir 9000 serija (LFR95967UE), garsėja aukšta kokybe, tvarumu. „AEG“ taip pat daug dėmesio skiria naujoviškų sistemų integracijai, pavyzdžiui, rūbų raukšles mažinančiai „ProSteam” ar efektyvų vandens ir energijos suvartojimą užtikrinančiai „ProSense”.

Prie geriausių skalbimo mašinų priskiriamos irBosch skalbyklės, kurios laikomos patikimumo, efektyvumo ir nesenstančio dizaino standartu. Daugumoje „Bosch“ skalbyklių įdiegtos ne tik išmaniosios funkcijos, bet ir pažangios sistemos, kaip skalbimo ciklą trumpinanti „SpeedPerfect“ ar automatiškai skalbiklį dozuojanti „I-DOS“.

Dar vienas iš priekio pakraunamų skalbimo mašinų lyderis yraSamsung. Šio prekės ženklo skalbyklės puikiai suderina elegantišką dizainą ir išmaniąsias funkcijas. Joms būdingas ilgaamžiškas ir patvarus inverterinis variklis ar tokios sistemos, kaip „Ecobubble“, kuri užtikrina kruopštų valymą net ir esant žemesnei temperatūrai.

Novastar.lt rasite ir kitų lyderiaujančių prekių ženklų – Miele, Whirlpool, Hisense,Beko, Electrolux Professional“ – iš priekio pakraunamų skalbyklių.

Geriausios iš viršaus pakraunamos skalbimo mašinos

Iš viršaus pakraunamos skalbimo mašinos rekomenduojamos ieškantiems ekonomiško varianto, tuo pačiu tiems, kurie neskalbia didelio kiekio rūbų. Jos taip pat aktualios turintiems judėjimo problemų ar mažiau vietos namuose.

Ieškantiems geriausių iš viršaus pakraunamų skalbyklių, rekomenduojame rinktis „Whirlpool“, „Electrolux“, „Indesit“ ir „AEG“ modelius. Šių prekės ženklų gaminiai dėl savo našumo, patikimumo, funkcionalumo bei gero kainos ir kokybės santykio nuolatos patenka tarp geriausių iš viršaus pakraunamų skalbyklių pasirinkimų.

DaugelyjeWhirlpool skalbyklių, įskaitant tokius modelius, kaip „TDLRBX6252BSEU“, įdiegta „ZenTechnology“ technologija, užtikrinanti tylų veikimą. Taip pat „Whirlpool“ skalbyklės pasižymi optimalia talpa, plačiu bendrųjų ir specialių skalbimo programų pasirinkimu bei tokiomis funkcijomis, kaip apsauga nuo vaikų, būgno padėties nustatymas ar atidėtas paleidimas.

Electrolux pasiūlymuose, pavyzdžiui, „800 UltraCare“ ar „EW7TN3372“, įdiegta pažangi technologija, užtikrinanti švelnų ir kruopštų valymą. Taip pat „Electrolux“ skalbyklės išsiskiria patogiu naudojimu, įvairiomis skalbimo programomis, ilgaamžiškumu.

Indesitiš viršaus pakraunamos skalbyklės, pavyzdžiui, „BTWS60400EU/N“ išsiskiria patrauklia kaina, patikimumu ir energijos vartojimo efektyvumu, todėl idealiai tinka taupiems vartotojams, kuriems aktualus skalbyklės našumas.

AEG skalbyklės, pavyzdžiui, „LTR7E373E“ modelis, pasižymi tokiomis išmaniosiomis funkcijomis, kaip „ProSense“ technologija, užtikrinanti optimalų vandens ir energijos suvartojimą.


Geriausios skalbimo mašinos-džiovyklės

Skalbyklės-džiovyklės suteikia daugiau patogumo norintiems turėti džiovyklę, tačiau neturintiems pakankamai vietos keliems įrenginiams.

Keli prekių ženklai išsiskiria labiausiai suderintomis skalbimo ir džiovinimo funkcijomis.


AEG skalbyklės-džiovyklės, įskaitant tokius modelius, kaip „L9WBAN61BC“, pasižymi pažangiomis funkcijomis, tokiomis kaip „ProSteam“ technologija, kuri sumažina raukšlių susidarymą ir užtikrina puikią audinių priežiūrą. Taip pat „AEG“ skalbyklėms-džiovyklėms būdinga optimali talpa bei efektyvus energijos suvartojimas.

LG modeliai, tokie kaip „F2DV5S8S2E“ ar „F4DR510S0W.ABWQPMR“, išsiskiria šiuolaikišku dizainu, išmaniosiomis ryšio funkcijomis ir galingu džiovinimo našumu, todėl idealiai tinka užimtiems namų ūkiams.

Electrolux skalbyklių-džiovyklių modeliai, pavyzdžiui „EW7WO448W“ ir „EW9W161BC“, pasižymi puikiu funkcionalumo, patvarumo ir patogumo deriniu, įvairiomis skalbimo programomis bei efektyviu energijos suvartojimo lygiu.

Hisense“ skalbyklės-džiovyklės, įskaitant tokius modelius, kaip „WD5S1245BW“, pasižymi patraukliu kainos ir kokybės santykiu, našumu, keliomis skalbimo ir džiovinimo programomis, efektyviu veikimu bei taupiu energijos suvartojimu.

Samsungskalbyklės-džiovyklės, pavyzdžiui, „WD10T734DBH/S7“ modelis, pasižymi pažangiausiomis technologijomis, tokiomis kaip „EcoBubble“, užtikrinančiomis gilų valymą bei švelnią audinių priežiūrą, taip pat elegantišku dizainu, tyliu veikimu.

Whirlpool skalbyklės-džiovyklės, tokios kaip „FFWDB964369SVEE“ modelis, išsiskiria didele talpa bei universaliais skalbimo ciklais, užtikrinančiais kruopštų valymą ir efektyvų džiovinimą.

Mieleskalbyklių-džiovyklių modeliai, tokie kaip „WTR870WPM“ ir „WTD160WCS“, išsiskiria kokybe, patikimumu ir energijos suvartojimo efektyvumu, todėl užtikrina puikius skalbimo ir džiovinimo rezultatus.

Pirkėjų atsiliepimai apie skalbimo mašinas Novastar

„Viskas tobula! Tikrai tylus, galingas. Power Clean 30 laipsnių ir 59 min ciklas gerai plaunamas, jį galima lengvai naudoti kasdien. Bet tai tikriausiai tinka visiems AEG, o ne šiam. Man patinka, kad yra specialus konteineris kapsulėms, nereikia jų dėti į centrifugą. Vienintelis dalykas, kuris man nepatinka iki galo – įjungimo/išjungimo mygtukas... nekelia pasitikėjimo. Mažas, trapus plastikinis mygtukas, kuris ne visada įjungia mašiną, jį reikia atsargiai ir atsargiai spausti iki galo, lėtai. Tai vienintelis dalykas, kuris sumenkina apskritai labai teigiamą veidą“, - Miks apie AEG LFR83844VE skalbimo mašiną.

„Tyli ir ekonomiška“, - Riina apie Whirlpool TDLRB6252BSEU skalbimo mašiną.

Pirkėjų D.U.K.

Atsakome į dažniausiai užduodamus klausimus:

Kaip prijungti skalbimo mašiną?

Pirmiausia parinkite tinkamą vietą skalbyklei šalia vandentiekio ir kanalizacijos šaltinio bei elektros lizdo. Prijunkite žarnas prie karšto ir šalto vandens vožtuvų. Įsitikinkite, kad jos būtų tvirtai pritvirtintos.

Tuomet prijunkite drenažo žarną prie nutekamojo vamzdžio arba tam skirtos drenažo vietos. Nepamirškite įsitikinti, ar ji tinkamai pritvirtinta.

Prijungę skalbimo mašinos laidus – įjunkite ją į įžemintą elektros lizdą. Venkite naudoti ilgintuvus. Patikrinkite, ar skalbimo mašina stovi lygiai.

Viską sujungę, paleiskite bandomąjį ciklą be drabužių, kad patikrintumėte, ar skalbyklė tinkamai veikia ir nesusidaro nuotėkis.

Sėkmingai prijungus skalbimo mašiną ir atlikus testavimą, svarbu nepamiršti reguliariai tikrinti prietaiso žarnas ir jungtis, įsitikinant, ar nėra nusidėvėjimo, nuotėkio požymių. Taip pat svarbu reguliariai valyti filtrus ir skalbiklio dozatorius, taip užtikrinant optimalų skalbimo mašinos veikimą.

Ar galima statyti džiovyklę ant skalbimo mašinos?

Kai kuriais atvejais džiovyklę galima statyti ant skalbyklės, tačiau prieš tai būtina atsižvelgti į keletą veiksnių.

Pirma, patikrinkite abiejų prietaisų instrukcijas ir rekomendacijas, kad užtikrintumėte suderinamumą ir saugumą. Instrukcijose turėtų būti nurodoma, ar prietaisus galima dėti vienas ant kito. Įsitikinkite, ar skalbyklė yra tvirta ir gali atlaikyti ant jos uždėtos džiovyklės svorį.

Įsitikinkite, ar skalbyklės ir džiovyklės komplektas atitinka patalpos erdvei – ar lengvai prieisite prie abiejų prietaisų pakrovimo, iškrovimo ir atliksite reguliarią priežiūrą?

Jei nerekomenduojama prietaisų sukrauti vienas ant kito, gali būti priimtinesni kiti sprendimai, pavyzdžiui, prietaisų išdėstymas vienas šalia. Visada teikite pirmenybę saugai ir laikykitės gamintojo rekomendacijų, kad išvengtumėte nelaimingų atsitikimų ar prietaisų sugadinimo.

Kaip pastatyti džiovyklę ant skalbyklės?

Norėdami saugiai sudėti džiovyklę ant skalbyklės, pirmiausia patikrinkite, ar abu prietaisus galima sudėti vienas ant kito. Šią informaciją rasite gaminių instrukcijose ar specifikacijose.

Jei abu prietaisus galima dėti ant vienas kito, įsigykite konkrečiam modeliui skirtą tvirtinimo rinkinį, kad džiovyklę būtų galima saugiai pritvirtinti prie skalbyklės. Pastatykite skalbyklę ant žemės paviršiaus ir, naudodami laikiklius arba dirželius, pritvirtinkite džiovyklę ant viršaus.

Sumontavę džiovyklę ant skalbyklės, įsitikinkite, ar abu prietaisai laikosi tvirtai ir tolygiai.

Prieš įjungdami prietaisus, dar kartą patikrinkite, ar jie yra stabilioje padėtyje. Tuomet atlikite testavimą, paleisdami abiejų prietaisų ciklus.