Klientų aptarnavimas +370 5 214 2939

Krepšelis

Jūsų krepšelis tuščias

Grįžti

Tel. nr. (pr-pn 10:00-18:30)  +370 5 214 2939
Elektroninio pašto adresas   aptarnavimas@novastar.lt
Privalomas laukas

2023 m. vasario 28 d., antradienis

Į ką atkreipti dėmesį?

Televizoriaus pasirinkimas nėra jau toks paprastas dalykas. Tas pats televizorius vienuose namuose gali rodyti labai kokybiškai, kituose – jau ne taip. Ir tam yra daug sudedamųjų. Jas, padedančias išsirinkti televizorių, pritaikytą būtent jums, šiame įraše ir apkalbėsime.

Renkantis televizorių, svarbu įvertinti daug aspektų ir šį įrenginį rinktis trimis pjūviais: išsirinkti įstrižainę, pasirinkti ekrano tipą ir raišką.

ĮSTRIŽAINĖS PASIRINKIMAS

  • Televizoriaus dydis labiausiai priklauso nuo atstumo, iš kurio jis bus žiūrimas. Jei sėdėsite per toli, nematysite visų reikiamų detalių, o jei per arti, tuomet galite pakenkti savo regėjimui bei ekrane matyti komfortą mažinančius pikselius.
  • Prie televizoriaus turėtumėte sėdėti 1.5 - 3 įstrižainių atstumu. Pavyzdžiui, jei dairotės į 55 colių (140 cm) televizorių, tuomet žiūrėjimo į jį atstumas turėtų būti nuo 210 iki 420 cm.
  • Įstrižainės dydis priklauso ir nuo poreikių. Televizijos žiūrėjimui dažniausiai pakanka 40-50 colių televizorių, kai tuo tarpu, žaidžiant žaidimus, didesni ekranai yra patogesni.
  • Svarbu ir kambario dydis. Labai mažiems kambariams rekomenduojami ne didesni nei 30 colių ekranai.
EKRANO TIPAS
  • OLED. Tai šiuo metu pats kokybiškiausias ekranas. Jis pasižymi aukštu kontrasto lygiu, beveik tobulai išgaunama juoda spalva ir plačiu vaizdu. Tokio tipo televizoriai yra labai ploni ir lengvi. Didžiausi OLED minusai: neatsparumas drėgmei ir jo įsigyjimo kaina.
  • QLED. Tai Samsung prekės ženklo pristatyta inovacija, primenanti patobulintą LED technologiją. Tokie televizoriai turi ryškią spalvų gamą, kokybišką ryškumą ir kontrastą bei yra energetiškai taupūs. Minusai: savo vaizdo kokybe nusileidžia OLED technologijai.
  • LED. Šiuo metu tokio tipo televizoriai sudaro didžiausią rinkos dalį, nes juos galima įsigyti už gana prieinamą kainą. Yra ir kitų pliusų: kokybiška spalvų gama, kontrastas, intensyvesnė juoda spalva, patvarumas. Visgi reiktų nepamiršti, kad vaizdo kokybe OLED ir QLED lipų ekranai laikomi geresniais.
  • LCD. Tai technologija, po truputėlį užleidžianti vietą naujesniems ekranų tipams, tačiau vis dar populiari dėl ganėtinai nebrangios kainos. Šie televizoriai vartoja nedaug elektros energijos, yra įvairių dydžių. Tačiau jie turi ir nemažai minusų: lėtą reakcijos laiką, mažą juodos spalvos intensyvumą, žemą kontrasto kiekį, ribotą vaizdo kampą bei ilgainiui astirandančių mirusių ar užstrigusių pikselių.
RAIŠKA
  • UTRA HD arba 4K. Tai dažniausiai dideliuose televizoriuose randama 3840x2160px geba.
  • FULL HD. Tai yra 1920x1080px rezoliucija. Ji dažniausiai naudojama kiek mažesniuose televizoriuose, kurių ekranas yra apie 45 colius.
  • HD. Tai apie 30 colių televizoriuose naudojama rezoliucija, siekianti 1366x768px.