Darbo laikas I-V 10:00-18:30 +370 5 214 2939

Krepšelis

Jūsų krepšelis tuščias

Grįžti

Tel. nr. (pr-pn 10:00-18:30)  +370 5 214 2939
Elektroninio pašto adresas   aptarnavimas@novastar.lt
Privalomas laukas

2023 m. vasario 25 d., šeštadienis

Kaip ją prižiūrėti?

Įsigijus naują išmanųjį telefoną, vėl galvoje sušmėžuoja mintis: bateriją pilnai iškrauti, o gal jau nebereikia? Keičiantis telefonams, baterijoms, pasikeitė ir pastarųjų priežiūra. Šiame įraše rasite „Novastar“ ekspertų įžvalgas: faktus apie naująsias ličio baterijas ir jų kasdienę priežiūrą.

Telefono baterija yra vienas svarbesnių aspektų, žinant faktą, kad pasaulio žmonės prie telefonų praleidžia vidutiniškai apie 3 val. 15 min. per dieną. Vieni tai daro mažiau, kiti gerokai ilgiau, bet visiems nemalonu, kai išmanusis įrenginys ima išsikraudinėti netinkamu metu. Kadangi norisi, jog telefoną reikėtų krauti kuo rečiau, šiandien dalinamės faktais apie baterijas:

  • Geriausiai gyvuoja įkraunamos 30-80% rėžyje. Ličio baterijoms nepatinka pilnas telefono iškrovimas ir įkrovimas, jis mažina jų gyvavimo laiką.
  • Įkrovimas pernakt joms yra žalingas. Jis ne tik kelia didesnę įtampą baterijoje, bet ir laikui bėgant kaupia šilumą. O šilumos padidėjimas mažina jos efektyvumą.
  • Kraunant pernakt, svarbi tampa aplinka. Kadangi baterijos, kraunamos per ilgai, kaupia šilumą, pernakt telefoną reikėtų laikyti vėsioje ir gerai vėdinamoje aplinkoje. O ne po pagalve, kaip dažnai mėgstame.
  • Greitas įkrovimas taip pat daro žalos. Baterija geriausiai jaučiasi įkraunama itin lėtai, pavyzdžiui, prijungta prie kompiuterio. Nervinantis procesas, pasirodo, yra naudingas.
  • Paslėptas lobis – tamsi sistemos aplinka. Daryti įvairūs testai parodė, kad įjungus tamsųjį režimą (angl. Dark mode), telefonai sutaupo net 30-60% baterijos.
  • Bluetoothas, wifi ir vietos nustatymas – tikros siurbėlės. Norint rečiau krauti telefoną, reikėtų nepamiršti šias tris funkcijas išjungti.
  • Taupymo režimas tikrai veiksmingas. Kadangi ši funkcija optimizuoja programėlių naudojamą energiją, tai yra puikus išsigelbėjimas, norint telefoną krauti rečiau.
  • Nenaudokime ir nepalikime telefono ten, kur jį apšviečia tiesioginiai saulės spinduliai. Ličio jonų baterijos blogai veikia esant ekstremalioms temperatūroms. Dėl to įrenginio geriausia nenaudoti bet kurioje yra itin aukšta temperatūra. O įrenginiui įkaitus, geriausia jam leisti ramiai atvėsti, kad ir kaip knieti panaršyti internete.